Testy rowerów – czy warto wziąć w nich udział?

21

Mar 2018

Zakup nowego roweru to nie lada wyzwanie. Na szczęście jest coraz więcej sposobów na to, aby pomóc sobie w dokonaniu idealnego wyboru. Jedną z takich opcji są testy rowerów – dlaczego warto wziąć w nich udział?

Współczesny, zróżnicowany rynek rowerów oferuje nam takie zatrzęsienie pozornie podobnych modeli, że łatwo się pogubić. Różne rozmiary kół, wielkości ram. Karbon czy aluminium? Full czy sztywniak? Niezależnie od tego, jaka dyscyplina nas interesuje, wybór nie jest prosty.

Oczywiście, wiele sklepów rowerowych pozwala nam przed zakupem przymierzyć się do wybranego roweru, a nawet dokonać jazdy próbnej. Problem jest taki, że przejechanie się na zaawansowanym rowerze MTB po parkingu pod sklepem niewiele nam o nim powie. Podobnie zrobienie paru kółek na rowerze szosowym nie odpowie na pytanie, czy wielkość ramy albo geometria będą nam służyć przy dłuższym dystansie. Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani na przypadek?

 Testy rowerów – co to daje?

Program testów rowerów Kross Test Tour to unikalna możliwość sprawdzenia jednego z 40 modeli rowerów w ich środowisku naturalnym. Przekrój dostępnych opcji jest ogromny – od  XC takich jak Kross Level TE, B12, B11 czy aluminiowy B8 Rio aż po modele enduro i trail, takie jak Moon, Soil czy Grist. W ramach testów udostępnione są także topowe modele szosowe Vento, triathlonowe oraz tegoroczni debiutanci w ofercie marki – czyli kolejne modele elektryczne.

Lista rowerów dostępnych na testach została dobrana tak, aby umożliwić przetestowanie sąsiadujących ze sobą modeli i sprawdzenie różnic między nimi. Dzięki temu możemy sprawdzić, które komponenty bardziej odpowiadają naszym preferencjom i dokonać wstępnego ustawienia interesującego nas roweru pod siebie.

Możliwość zabrania naszego wymarzonego roweru na trasę zbliżoną do jego środowiska naturalnego to najlepszy test tego czy rower odpowiada naszym wymaganiom. To też okazja do spróbowania czegoś kompletnie nowego. Koła 27.5 +, piasty Boost, a może pierwsza jazda na rowerze z pełną amortyzacją – testy rowerów pozwalają sprawdzić zaawansowane technologie w praktyce.

Kross Test Tour – jak skorzystać?

Aby wziąć udział w teście naszego wymarzonego roweru Kross wystarczy chwila formalności. Znajdujemy na stronie programu najbardziej dogodne dla nas miasto, sprawdzamy termin i rezerwujemy interesujący nas rower. Następnie nie pozostaje nic innego, jak w terminie przewidzianym przez program zabrać zarezerwowany model na trasę.

Wzięcie udziału w testach to też dobry sposób na poznanie samej marki Kross. Teamowi riderzy, mechanicy – wszyscy chętnie odpowiedzą na nurtujące nas pytania. Wydarzenia takie jak Kross Test Tour to też świetna, rowerowa impreza. Możliwość spotkania ludzi z naszej okolicy i poszerzenie swoich horyzontów. Może ktoś zna w okolicy trasę, na której nigdzie nie byliśmy?

Dodatkowo w tym roku Kross przygotował osobne wydarzenia dla fanów rowerów szosowych. Informacje o Kross Road Ride znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Warto spróbować – poszukiwania idealnego roweru mogą okazać się czystą przyjemnością. W końcu czy coś może być lepszego niż doskonałe rowery, fajne towarzystwo i nasze ulubione trasy?

 

Kalendarz KROSS Road Ride, rowery szosowe i triathlonowe:

 

Data Dzień Miasto
7 kwietnia sobota Kraków
14 kwietnia sobota Wrocław
21 kwietnia sobota Katowice
28 kwietnia sobota Trójmiasto
12 maja sobota Warszawa
19 maja sobota Poznań

 

Wszystkie edycje KROSS Test Tour, rowery MTB XC, enduro, trail i eMTB:

 

Data Dzień Miasto
8 kwietnia niedziela Kraków
15 kwietnia niedziela Wrocław
22 kwietnia niedziela Katowice
29 kwietnia niedziela Trójmiasto
3 maja czwartek Bielsko-Biała
6 maja niedziela Łódź
13 maja niedziela Warszawa
20 maja niedziela Poznań
3 czerwca niedziela Rzeszów
24 czerwca niedziela Szczecin

 

 

 

 

Top