Jesienne starty zawodników Kross Staff Team

9

Paź 2017

Jesienna aura sprzyja naszym zawodnikom. Sezon ciągle trwa o czym świadczy nie tylko liczba przejechanych kilometrów, ale i wciąż aktywny udział w zawodach. Hasło „dwa koła – jedna pasja” zobowiązuje: nasi zawodnicy startują zarówno w zawodach MTB XC, enduro, ale i triathlonie.

MTB nad zalewem Ruda w Mławie

1 października zawodnicy Kross Staff Team ścigali się na trasie kolejnego etapu zawodów MTB Mazovia.  Trasa w Mławie zapowiadała się bardzo ciekawie, pagórkowate tereny wokół Zalewu Ruda okazały się idealnymi do wytyczonej trudnej technicznie i wymagającej trasy MTB. Nie dziwi więc fakt, że wielu zawodników z KROSSa pojawiło się na starcie.

Mateusz Rochowiak pokonał dystans 25km w 00:56:43 zajmując 2m w swojej kat. wiekowej- to kolejny udany wyścig dla Mateusza! Na dystansie FIT  dzielnie rywalizował też Maciej Paluch.

Maraton w Mławie był finałową edycja Pucharu Mazowsza, gdzie o podium walczył Bartek Grędziński zajmując ostatecznie 2 miejsce w Pucharze Mazowsza wygrywając jednocześnie kat. M2.

Cieszy nas bardzo fakt że w Mławie pojawiło się kilku debiutantów. Grzegorz Pyłko, Robert Szczygielski i Robert Balkowski zaszczepieni zostali adrenaliną wyścigową i zapowiadają powtórzyć jeszcze nieraz swój udział w zawodach. Najbliższa okazja na spróbowanie swoich sił to  toruński etap cyklu MTB Mazovia, który odbędzie się 14 października.

Trasa będzie bardzo ciekawa, krętą i malownicza więc zapraszamy wszystkich serdecznie do skorzystania ze startów wraz z Kross Staff TEAM !

Finał zmagań enduro

30 września w Mieroszowie (k. Wałbrzycha)  odbyła się finałowa edycja Enduro MTB Series 2017. Była to czwarta odsłona serii w 2017 roku. Trasa wyścigów wymagała od zawodników szeregu umiejętności. Liczyła się nie tylko technika jazdym ale i doświadczenie, siła w nogach, odwaga, taktyka, szybkość reakcji i dobór odpowiedniej linii przejazdu.

Nasz zawodnik Arek Trzciński miał wszystko, czego potrzeba aby wygrać. Na swoim Moonie wykręcił 3.miejsce w kategorii Masters. Jakby tego było mało zajął także 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zamykającej sezon.

 

II Jesienny Triathlon Mławski

8 października w Mławie odbył się II Jesienny Triathlon Mławski. Na starcie lokalnej imprezy pojawiło się trzech naszych zawodników: Andrzej Marek, Anna Para oraz Krzysztof Kłosowski, dla którego był to debiut w tej dyscyplinie sportowej. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 1/8 Ironmana, tj. 500m pływania, 17,5km jazdy na rowerze, 5,25km biegania. Zawodników nie odstraszył deszcz i ziąb, podczas zawodów panowała wspaniała atmosfera.  Najlepszy czas uzyskał Marek – zajął 7 miejsce w swojej kategorii. Krzysztof, podobnie jak Anna zajęli 5. miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Rajd Góry Dębowe

30 września odbył się VII Rajd Gwiaździsty Zacheusza Nowowiejskiego Góry Dębowe. Jest to cykliczna impreza organizowana co roku obejmująca uroczystości związane z upamiętnieniem działalności „żołnierza wyklętego” Zacheusza Nowowiejskiego. W imprezie licznie wzięli udział miłośnicy turystyki rowerowej z całego regionu. Obszerna relacja z rajdu dostępna jest na stronie internetowej.

Top