Jak ubierać się na rower jesienią i zimą

20

Paź 2018
Odzież rowerowa na chłodne dni

Jak się ubierać na rower jesienią i zimą? To pytanie, które zadaje sobie wielu z nas, kiedy temperatury za oknem przestają być komfortowe. Wbrew pozorom wcale nie trzeba wydawać milionów na odzież na rower ani posiadać lat doświadczenia, aby zapewnić sobie komfort jazdy przez cały rok.

Każdy fan turystyki starej daty powie Wam, że nie ma lepszego sposobu ubierania się na trudne warunki pogodowe, niż na tzw. cebulkę. Ta ludowa mądrość tak samo dobrze sprawdza się w przypadku ubierania się na rower. Odpowiednio zestawione, dopasowane i dobre jakościowo warstwy odzieży na rower zapewniają wszystkie najbardziej pożądane parametry. Chodzi przede wszystkim o to, aby zapewnić sobie suchą skórę, brak jakiegokolwiek ograniczenia ruchów, wymianę termiczną oraz ochronę przed wodą i wiatrem. Dobra odzież na rower musi być komfortowa i musi pozwolić naszemu organizmowi robić swoje. To nasze ciało podczas ruchu, jakim jest jazda na rowerze, zapewni nam optymalną temperaturę. Odzież na rower ma tu przede wszystkim nie przeszkadzać.

Ubierz się na cebulkę

Pierwszą, najważniejszą warstwą odzieży na rower jest ta najbliższa skórze. Bielizna termoaktywna  przylega bezpośrednio do ciała rowerzysty, zapewnia utrzymywanie ciepła i odprowadzanie potu. Jeśli jest dobrej jakości i ma odpowiedni rozmiar, zapewnia suchą skórę i brak przykrych zapachów, nawet przy intensywnym wysiłku. Jeśli chodzi o dobór bielizny termoaktywnej na rower, ważne, aby była zawsze zakładana bezpośrednio na gołe ciało (żadnych koszulek bawełnianych pod spód!). Oprócz tego powinna być dopasowana – luźna nie zapewni odpowiedniej wymiany ciepła i wilgoci. Na chłodniejsze dni świetnie sprawdzi się bielizna przygotowana specjalnie na rower, taka jak koszulki Kross Base Two lub Kross Vento Varmo o dodatkowo poprawionej ochronie przed wiatrem.

Skuteczna ochrona przed wiatrem i deszczem

Dobrze dobrana warstwa wewnętrzna odzieży na rower zapewnia ciepło, komfort i ochronę przed potem, a jednocześnie utrzymuje ciepło przy skórze. Następna warstwa ubrań na rower ma utrzymać z daleka od ciała niepożądane czynniki pogodowe, czyli wiatr oraz deszcz. Ta warstwa musi także oddychać.  W końcu czasem każdy z nas lubi poczuć żyłkę sportowca i dostarczyć sobie nieco bardziej intensywnego wysiłku na rowerze. Kurtki takie jak Kross Rainy czy Winter Brolly zapewniają ochronę przed wiatrem i wodą. Ważne, aby kurtka nie krępowała ruchów. Kurtki Kross mają krój stworzony specjalnie na rower.  Dłuższy tył lepiej chroni przed wodą wydostającą się spod tylnego koła.

Dodatki, które poprawią komfort jazdy

Nie można oczywiście zapominać o cieple dolnej części ciała oraz dodatkach. Na rower warto wybierać spodnie, które oprócz tego, że chronią przed pogodą, gwarantują również komfort jazdy i nie wymagają zakładania dodatkowych warstw. Takim modelem w ofercie Kross są zimowe spodnie na rower AIM Winter, chroniące przed wiatrem, z wygodną wewnętrzną wkładką wyściełającą. Całość odzieży na rower warto uzupełnić rękawicami chroniącymi przed wiatrem i wodą takimi jak Kross Controvento, a w zimniejsze dni zadbać o głowę i twarz wybierając kominiarkę Kross Storm. Pozostają jeszcze stopy – przed przemoczeniem i przewianiem nasze buty na rower świetnie ochronią dobre pokrowce Kross Blizzard. Jesienna i zimowa odzież na rower Kross ma też liczne odblaskowe aplikacje, które pozwalają podnieść poziom bezpieczeństwa na drodze.

Pamiętajcie – nie ma złej pogody na rower, są tylko źle ubrani rowerzyści. Mamy nadzieję, iż dzięki tym poradom odkryjecie zupełnie nowe oblicze jazdy na rowerze!

 

 

 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Top